KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13371091
nr 1337 1091
Erna Ovesen
(1904-1988), Sverige
"Sommarnatt, Ulvsunda". Signerad. Akvarell, 21x13 cm
Erna Ovesen, svensk konsynär född i Finland 1904, död 1988 på Lidingö.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 juli 2020
kl 18:41:39
4/7 13:34:45
100 kr
13/7 18:29:53
Erna Ovesen
Läs mer om Erna Ovesen